Microsoft, Tablet PC Windows XP ler için Energy Blue teması çıkardı. Bu tema Tablet PC sürümler için güncelleme paketi içerisinde yer alıyor. Bu paketi kurup temaya sahip olmayı isteyen masaüstü Windows XP kullanıcıları kurma girişiminde bu sürüm Windows XP ‘ ye kurulamayacağını söyleyen hata mesajıyla karşılaşıyorlar. Biz güncelleme paketinden tema dosyalarını ayıkladık ve dosyaları tek tek uğraşıp kopyalamak yerine bunu otomatikleştiren yani temayı sisteminize otomatik kuran ve tanıtan küçük bir program yazdık. Program önceki Windows temalarınızı kalıcı değiştirmiyor, üzerine yazmıyor sadece yeni temayı tema listenize ekliyor. O nedenle bu temadan sıkıldığınızda eski temalarınıza geri dönebilirsiniz. Yazının devamında bu programı indirebileceğiniz linki bulabileceksiniz. Ama biz öncelikle temayı bir inceleyelim:

 

Temanın görünümü:

Temayı inceledikten sonra biraz da temayı sisteminize kuracak olan programdan bahsedelim. Aşağıdaki linkten WinRAR programı ile sıkıştırılmış “EnergyBlueTemaKur.rar” dosyasını indirdikten sonra sıkıştırılmış dosyayı açın ve programı çalıştırın, aşağıdaki ekran karşınıza gelecek, kurulumda Merlin’ e de görev verdik, o da size birkaç hatırlatma yapacak :) , ileri ‘yi tıkladığınızda kurulum başlatılacaktır. Programla ilgili herhangi bir problem ile karşılaşırsanız bize mail yoluyla başvurabilirsiniz

Temaya uyumluluk açısından yukarıda sağdaki resimde "Gelişmiş" ayarlara girip 3B Nesneler bölümündeki zemin rengini açık mavi seçtik. Resimde ileti kutusunun zemin rengi olarak görülüyor. Siz de beğendiyseniz gördüğünüz açık mavinin renk kodları: (Kırmızı:208, Yeşil:232, Mavi:255)

İşletim Sistemi : Windows XP

Boyut : 1,8 MB

Melsis Electronics

Elektronik & Yazılım

Microsoft® ’un Windows® XP Teması Energy Blue